VERONIKA MYKOLENKO
make-up artist

O rozmanitosti make-up prostředků!

Toto bývá nejčastější otázka - Jaký make-up si mám vybrat a jaký se pro mne nejvíce hodí?

Na začátku musíte správně identifikovat svůj typ pleti, jak se během dne chová, čeho se jí nedostává a co je naopak potřeba odmítnout!


Aby jakýkoliv make-up správně přilnul k pleti, je potřeba se o ni správně a pravidelně starat. V případě problémů navštívit kosmetičku, aby vám je pomohla vyřešit.


Zdravá a krásná pleť je základem pro každé líčení!


A jak najít svůj správný make-up? Proč svůj? Protože make-up, který vyhovuje vaší kamarádce nebo mamince, vůbec nemusí vyhovovat vaší pleti a vašim individuálním požadavkům.


Nejjednodušší je vzít si v prodejně několik vzorků make-upu (klidně 4, 5, 6), samozřejmě vašeho odstínu po poradě s konzultantkou, od různých výrobců a doma v klidu vše vyzkoušet. Každý den jeden typ make-upu. Jedině tak získáte větší přehled i vlastní zkušenost a budete vědět, co vám nejvíce vyhovuje. Zda potřebujete spíše matný vzhled, vyzkoušet, jak se nanáší na pokožku a jak k ní přilne, do jaké míry make-up rozjasní vaši pleť, zda potřebujete voděodolný… Druhů je velké množství a nezbývá, než zkoušet.


Přeji vám hodně štěstí, ať se vám podaří najít ten váš!CO JE SKUTEČNA KRÁSA?

Co je skutečná krása?

Co je pro vás opravdová krása?

Pro každou z nás je pojem “krása” velmi subjektivní: někdo upřednostňuje více make-upu, korektoru, umělé řasy, zkrátka vylepšený obličej.

Některé z nás upřednostňují čistou pokožku, bez větších kosmetických úprav a zásahů.

Někdo preferuje přirozeně vypadající make-up, který jen podtrhne a zdůrazní autentický vzhled.

A jaké varianty make-upu máte rády vy? Co pro vás znamená - být krásná?

Já sama volím poslední variantu, kdy kosmetické přípravky nejsou okem rozpoznatelné, ale zároveň naší pleti pomáhají.

Velké poděkování patří Petrovi  a Karolině, že se mnou do toho šli.
SVATEBNÍ BEAUTY RADY

Svatební sezóna je v plném proudu, proto jsem vám připravila beauty tipy pro váš den!⠀

Nejlepší rady najdete pod novým hashtagem: #mykolenko_recommend

 Pořádně se vyspěte!

Dodělejte vše v prědvečer svatby a věnujte večer jen sobě. Koukněte se na svůj milovaný film, čtěte si, dejte se vanu pro relaxaci. Nestojí za to, po zbytek noci, dohánět přípravy dekorací nebo dlouho posedávát s kamaradkami. Důvod je jednoduchý, nedostatek spánku muže přinést v následujícím dni šedou pleť, zarudlé oči, otoky a únavu. To vše je poslední, co byste mohla potřebovat v den svatby.


 Co si zabalit do neseséru v den svatby?

Ve vaši kosmetické tašce či neseséru by nemělo chybět :

 • vlhčené ubrousky⠀
 • náplasti ⠀
 • zrcátko ⠀
 • matujici ubrousky⠀
 • pudr ⠀
 • lesk na rty⠀
 • bavlněné tampóny⠀
 • kolíčky ⠀
 • jehla a nitě ⠀

Toto je nezbytné minimum pro hladký průběh sne, v klidu s nim ustojíte případné nehody.


 Co bychom v žádném případě neměly dělat v předvečer svatebního dne:

 • opalovat se
 • holit si ruce
 • podstoupit laserovou depilaci
 • nechat si kosmeticky ošetřit pleť
 • dávat si vyživující masku na vlasy
 • zkoušet nějaké novinky poprvé u nové vizážistky

Prosím všechny nevěsty, aby si na tyto věci daly pozor, aby vaše svatební ráno nic nezkazilo.


 Nezapomeňte na SPF!

Zejména když plánujete svatbu v létě na Moravě! Nechcete být přece v podvečer spálená se zarudlou a podrážděnou pokožkou? Ochranný krém naneste ještě předtím, než začnete s make-upem, nebo zvolte denní krém s ochranným faktorem 30 a více. Mimochodem - chránit pokožku před sluncem je třeba nejen na obličeji, ale i v jiných oblastech, které vystavíte slunci: dekolt, ramena apod., pokud budete mít svatební šaty bez rukávů i jiné módní varianty.


 Proč je důležitá zkouška svatebního make-upu:

Občas se mi stane, že nevěsta chce v rámci svatebního make-upu vyzkoušet jen oči nebo polovinu obličeje. Milé nevěsty, pojďme si říci, co skutečná zkouška obnáší:

 • vyzkoušení zvoleného vzhledu nevěsty
 • barevné řešení
 • snaha upustit od vašeho denního líčení a zvyknout si na nový make-up, navržení vaší svatební vizážistkou
 • domluva všech detailů (včetně organizačních) s vaší vizážistkou
 • dozvíte se, jak se o svatební líčení přes den starat

Samotná zkouška svatebního líčení by měla probíhat měsíc, pár týdnů či týden před termínem svatby. Já osobně preferuji termín, blížící se termínu svatby, zejména kvůli počasí. Dobré je začít dopoledne, abyste pak mohly sledovat, jak se make-up (i účes) přes den chová.


 Co je potřeba připravit na svatební zkoušku?

Ano, i vy se musíte připravit, není možné se spolehnout pouze na vizážistku. Většinou začínáme probírat celkový vzhled. Jaké budou svatební šaty, styl svatby, svatební kytice, místo konání (zahrada, zámek, restaurace), to vše je pro make-up důležité. 

Vždy prosím nevěsty, aby mi poslaly některé fotografie pro inspiraci - make-up i účes -, abych měla představu, jak chtějí vypadat. Důležité je uvědomit si, že stoprocentní podobnost s fotografiemi nedosáhneme, už jen díky vaší individuální struktuře obličeje. Ale budu vědět, jaká máte očekávání. Zkouška make-upu také pomůže při výběru intenzity make-upu. I když si vyberete výrazné kouřové líčení, které bude techničky dokonale provedeno jako na fotografii, můžete být ve výsledku zklamaná. Protože fotografie a realita jsou dvě rozdílné věci a třeba zjistíte, že se na takový typ líčení, který se hodí na ples či rodinné focení, vůbec necítíte. Ale společně najdeme nejvhodnější řešení.


 Jak si vybrat pro svatební den VAŠI vizážistku?

Ano, přesně tak, vizážistka musí být VAŠE na 200%. Musíte s ní být spokojená, měla by být vyrovnaná, klidná, neznepokojovat vás. Musí to být osobnost, která vám sedne, v nejdůležitější den vašeho života váš podpoří a vhodně naladí. Nebojte se domluvit si víc osobních schůzek s vizážistkami, než se rozhodnete a zarezervujete termín! Je to VÁŠ svatební den a dojem ze svatby, vzpomínky i fotografie vám zůstanou do konce života.

Samozřejmě, že vaše vizážistka musí odvést dokonalou práci! A teď jsme u toho. Asi jste při výběru na sociálních sítích nebo na internetu či na doporučení narazily na velké množství vizážistek i rozdílných stylů líčení. Ano, každá z nás líčí jinak a tak to má být. Každá má jiný styl, oblíbené produkty, štětce, styl práce rukou, inspiraci a přístup. Budete asi překvapené, ale když pěti vizážistkám dáte stejný model a úkol udělat základní, nahé líčení a červené rty, tak modelka ve finále vypadá i působí pětkrát jinak. Právě a přesně proto, že jsme každá jiná! Proto si myslím, že neexistuje konkurence! Je to můj originální, světový vzhled!Using Format